Naši učenci so se tudi v šolskem letu 2021/22 udeležili številnih tekmovanj iz znanja različnih predmetov in predmetnih področij. Številni so s šolskih tekmovanj napredovali na območna in najboljši na državna. Na vse njihove uspehe smo izredno ponosni, najbolj pa na Huga Reneja Godca, ki je osvojil zlato priznanje na tekmovanju za Vegovo priznanje iz znanja matematike in na Žano Jeriha Brodnik, ki je osvojila kar tri zlata priznanja. Poleg zlatega na tekmovanju za Vegovo priznanje iz znanja matematike je osvojila še zlato Preglovo priznanje iz kemije. Žana se je kot najboljša na regijskem tekmovanju uvrstila tudi na državno tekmovanje iz fizike in osvojila zlato Stefanovo priznanje ter zasedla izvrstno 6. mesto. S strani organizatorja tekmovanja DMFA je prejela tudi vabilo na priprave za Mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado IJSO 2022.

Učencema in mentoricam ga. Kseniji Ofentavšek, ga. Gorici Srebot, ga. Marjetki Cikajlo iskreno čestitam.

Andrej Krumpak, ravnatelj