,,Imamo umetnost, da ne bi umrli od resnice,’’ je zapisal veliki nemški filozof Friedrich Nietzsche; in ravno umetnost je tista, ki nas je v ponedeljek, 4. 12. 2023, zbližala. Na naši šoli smo namreč imeli novoletno prireditev, ki jo je povezovalo pet krasnih voditeljic in en simpatičen voditelj, na njej pa so svoje glasbene talente pokazali člani in članice šolskega benda, trije šolski zborčki in tudi nekaj učiteljev. Prireditvi je sledil bazar, kjer so se prodajali izdelki, ki so nastali izpod spretnih prstov naših otrok in učiteljic, hkrati pa so se obiskovalci dogodka lahko presenetili z nakupom srečk na šolskem srečelovu ali pa obiskali delavnico Mladih zmajev. Tako smo tudi letošnje koledarsko leto zaključili na umetniški način, povezani in zadovoljni, saj smo zbrali lepo vsoto denarja, ki bo v celoti namenjena šolskemu skladu, od koder lahko črpamo sredstva za tiste učence, katerim situacija v danem trenutku ni naklonjena, in se tako kosamo z resnico. Ali če skrajšam: Na šoli nas je ponovno v dobrih namenih povezala umetnost!

Prijazna hvala za obisk ter prispevke in naj bo december 2023 še naprej umetniški!

Andraž Stevanovski, mag. mag. prof.