,,Če želiš biti srečen, bodi.’’
~ L. N. Tolstoj

Članice krožka
Mala šola primerjalne književnosti so danes za svoje delo in trud na Oddelku za slavistiko FF UL prejele priznanja, saj so sodelovale pri branju slovanskih kratkih zgodb, za kar pa so potrebovale precejšnjo literarnovedno širino in pa nenazadnje pogum. Emi Kljajić, Taji Virnik Kastelic, Aneji Sanković in Evi Fic se zahvaljujem za resno delo in vložen trud ter jim iz srca čestitam!

Prijazno se zahvaljujem tudi staršem učenk, ki so se organizirali s prevozi tako, da so učenke lahko prihajale in odhajale s Filozofske fakultete.

Zahvaljujem se tudi vodstvu šole, ki je sodelovanju dalo zeleno luč, in pa seveda izr. prof. dr. Namiti Subiotto, ki nas je povabila k sodelovanju, ter ostalim profesorjem in organizatorjem z Oddelka za slavistiko, v sklopu katerega se je projekt odvijal.

Veselim se nadaljnjih sodelovanj,

Andraž Stevanovski, mag. mag. prof.

Utrinek s pogovora o slovaški kratki zgodbi, kjer smo odprli ,,srednjeevropsko vprašanje’’

Ob prejemu priznanj

Utrinek s pogovora o bolgarski kratki zgodbi, kjer smo se o njej pogovarjali s prof. dr. Lyudmilom Dimitrovom in avtorico kratke zgodbe, pisateljico Veselo Ljahovo