Učenci 2. razreda so se v šolskem letu 2023/2024 pridružili Unescovem projektu Gozd in naravno okolje skozi otrokove oči.

Cilji projekta so: spodbujanje pozitivnega odnosa do narave, sožitje z naravo, izobraževanje v trajnostnem načinu življenja (gibanje, zdravje, skrb za okolje), ohranjanje naravne in kulturne dediščine, …

Z učenci smo se v gozd odpravili v vseh letnih časih. Tam smo opazovali rastline, živali in naravne pojave. V gozdu smo plesali, se razgibali, brali, poslušali, pripovedovali, ustvarjali, gradili, oblikovali iz naravnih materialov, peli, dramatizirali, recitirali,… V naravi smo si izbrali gozdnega prijatelja (drevo), kateremu smo zaupali tudi mnoge skrivnosti. Spoznali smo pravila gozdnega bontona in se naučili za naravo lepše skrbeti.

Kaj je učencem 2. razreda najbolj všeč v gozdu:

• Rada opazujem ptice.
  • Všeč mi je vonj po listju in naravi.
  • Rada grem v gozd, ker se tam igram.
  • Rad grem v gozd, da vidim živali.
  • Rad raziskujem naravo in se lovim.
  • Rada nabiram rože.
  • Rad gradim hišice v gozdu.
  • Rada grem do svojega drevesa in mu zaupam skrivnosti.
  • Gozd me pomirja. Rada prisluhnem zvokom iz narave.
  • Rada opazujem ptice in metulje.
  • Rada zaprem oči in poslušam ptičke.
  • V gozdu voham čist zrak.
  • V gozdu zelo rada ustvarjam.
  • Všeč mi je vonj po mahu.
  • Najraje obiščem gozd po deževnem dnevu.

Mentorici projekta: Andreja J. Butala in Sonja Rudolf