Spoštovani starši in skrbniki,

V oktobru obeležujemo Evropski mesec kibervarnosti. Gre za pobudo, ki povezuje vse članice EU, ki z različnimi dejavnostmi skrbi za ozaveščenost o nevarnostih, ki nam grozijo na spletu. Dandanes je uporaba interneta velika prednost, saj nam nudi različne možnosti povezovanja in komunikacije, hkrati pa za uporabnike predstavlja tudi nevarnost, saj nas prevelika zaupljivost lahko hitro spravi v težave. Nemalo je zgodb, ko je nekdo brez pomisleka posredoval neznancu občutljive podatke in tako izgubil vse prihranke ali pa so ga zaradi posredovanja golih fotografij izsiljevali in se je oseba znašla v stiski, ko je morala za pomoč prositi policijo in tako ponovno razgaliti svojo intimo pred neznanci, da se reši izsiljevanja na spletu. Vse, kar se na internetu pojavi, tam tudi ostane, zato je zelo pomembno, da smo pri uporabi interneta previdni in da tudi otroke naučimo varne uporabe. Učencem smo razdelili knjižice z uporabnimi nasveti, kako se lahko zaščitijo pred spletnimi nevarnostmi, pozivamo pa tudi vas, da se o uporabi spleta z otroki pogovorite tudi doma.

Andrej Krumpak, ravnatelj

Ema Škrubej, svetovalna delavka,