Zavod osnovne šole Zalog je na seji Sveta šole 25. 10. 2005 sprejel sklep o ustanovitvi Šolskega sklada.

DELOVANJE

Šolski sklad ima glede na Pravilnik o delovanju Šolskega sklada oblikovane osnovne kriterije in pogoje za dodelitev sredstev za subvencioniranje nadstandardnih in ostalih dejavnosti.

Prispele vloge za dodelitev sredstev za subvencioniranje dejavnosti se obravnavajo po naslednjih kriterijih:

• vložitev vloge za dodelitev sredstev iz Šolskega sklada za subvencioniranje dejavnosti,
  • fotokopija odločbe Centra za socialno delo o otroškem dodatku,
  • subvencioniran delež šolskega sklada znaša največ 2/3 celotnega zneska določene dejavnosti, razen v izrednih primerih*.

*izredni primer: nenadna izguba službe, zdravstveno stanje v družini itd. (na osebno prošnjo staršev ali zakonitih skrbnikov otroka)

Vloge za dodelitev sredstev za subvencioniranje dejavnosti se oddajajo vsaj 30 dni pred izvedbo določene dejavnosti.

O posameznih vlogah Upravni odbor Šolskega sklada odloča na sestankih odbora ali preko korespondenčnih sej.

Obrazec za dodelitev sredstev iz Šolskega sklada je na voljo v pisarni svetovalne delavke ali na spletni strani šole (glej spodaj).

Sklad pridobiva sredstva iz:

• prispevkov staršev,
  • prispevkov občanov,
  • donacij,
  • drugih virov (zbiralne akcije učencev, prodaja izdelkov učencev …).

PRISPEVKE LAHKO NAKAŽETE NA:

Tekoči račun sklada: SI56 0126 1603 0663 340

Sklic za nakazilo donacij Šolskemu skladu: 00 234402

POMEMBNI DOKUMENTI:

POROČILO o delovanju šolskega sklada v š.l. 2018/2019

POROČILO o delovanju šolskega sklada v š.l. 2017/2018

POROČILO o delovanju Šolskega sklada v š.l. 2016/2017

PRAVILNIK o delovanju Šolskega sklada – 23. 2. 2017

KRITERIJI za dodelitev sredstev učencem za subvencioniranje različnih dejavnosti

VLOGA za dodelitev sredstev iz Šolskega sklada

Poročilo o delu Šolskega sklada za šol. leto 2016-2017

Dopis staršem – 9. 9. 2016