Spoštovani starši in skrbniki,

današnji dan (6. 2. 2024) je dan varne rabe interneta. Pozivamo vas, da del časa, ki ga sicer preživljate s svojim otrokom, posvetite tej temi. Glede na dejstvo, da splet in elektronske naprave, poleg vseh koristi, prinašajo tudi pasti je prav, da smo vsi skupaj previdni. Naše otroke moramo o uporabi spleta in elektronskih naprav primerno podučiti oz. jih navaditi na smotrno in varno uporabo. V šoli smo ta teden (nekaj tudi v naslednjem) organizirali ure oddelčne skupnosti in krajše delavnice, na katerih se bodo otroci posvetili omenjeni problematiki. V pomoč vam staršem pa priporočamo obisk spletne strani Safe.si, na kateri najdete veliko koristnih informacij, izhodišč za pogovor z otrokom in usmeritev na TV ter radijske oddaje. Priporočamo, da si danes (6. 2.) od 20. ure dalje skupaj z otrokom ogledate oddaji Digitalna odvisnost in Zasvojeni s tehnologijo na TV Slovenija 1. Za vas starše in skrbnike pa priporočam ogled prvega prispevka oddaje Tednik (Toksični zasloni), ki je bila na sporedu 5. 2. 2024 ob 20. uri na TV Slovenija 1.

Če boste pri svojem otroku kadarkoli zaznali težave povezane s spletnimi zlorabami ali pretirano nesmotrno uporabo elektronskih naprav, se lahko obrnete tudi na organizatorja informacijskih dejavnosti na OŠ Zalog mag. Uroša Rozino (uros.rozina@oszalog.si).

Andrej Krumpak, ravnatelj