ODPADKI! Vsi iščemo načine, kako zmanjšati količino nastalega odpadnega materiala in mogoče kdo skuša reciklirati odpaden material v uporabne predmete.

Projekt poteka pod vodstvom OŠ Franca Rozmana – Staneta. Napisala so: “Če pogledamo okoli sebe, vidimo, da se svet utaplja v lastnih smeteh. To lahko preprečimo oz. upočasnimo z osveščanjem. Začnimo pri otrocih.

Učenci in učitelji bi iskali način zmanjšanja količine odpadnega materiala in iz nastalega odpadnega materiala skušali najti ponovno uporabo v vsakdanjem življenju ali za dekorativne namene. Projekt poteka skozi celotno šolsko leto in se zaključi z dogodkom na naši šoli. Udeleženci lahko sodelujejo na daljavo, s svojo prisotnostjo na delavnicah, ki jih bo imela naša šola ob zaključku projekta ali na oba načina.”

Na naši šoli je vodja projekta Ana Kovačič, sodelovali so pa tudi učenci 1. b in 3. a z razredničarkama in drugima strokovnima delavkama v 1. razredu. Izdelali so nakupovalne vrečke iz neuporabnih majčk, okrasne izdelke …